Jakou hračku pro malé děti


Jendou z nejčastějších otázek poslední doby mezi mladými novými rodiči je, jestli je správné své drobné ratolesti posadit k tabletu. Zatímco před dvaceti lety se řešila vhodnost televize pro malé děti a před pár lety to byly tlačítkové mobily, tak dnes to jsou tablety. Ano, tablety mají oproti mobilům a televizím z dřívějška několik výhod jako např.:

dítě


1.       Aplikace přímo určené pro vzdělávání malých dětí

2.       Interaktivnost obsahu

3.       Ošetření zobrazování závadného obsahu


Ale i mnoho nevýhod:

1.       Větší možnost míry závislosti

2.       Nejasné dopady na vývoj dítěte

3.       Zhoršení motorických vlastností

hračka


Je tedy jasné, že o tabletech jako ideální hračce pro děti lze při nejmenším dosti pochybovat. Zkusme se ale zamyslet tedy nad jinou ideální hračkou, která zabaví dítě jakéhokoliv věku. Hračky pro děti by měly splňovat několik zásadních předpokladů. Bezpochyby je na prvním místě bezpečnost. Co je důležitější než bezpečí našich dětí? Neměli bychom ovšem zapomínat ani na výchovný aspekt nebo alespoň něco, co podpoří motorické schopnosti našeho dítěte. Ideální též je, aby se vaše dcera či syn už odmala naučili trávit dostatek času venku, a proto je venkovní hračka nejspíš tím nejlepším, co pro svou ratolest můžete zařídit.

auto


Krom hraní by samozřejmě byla chyba zapomínat i na ostatní části výchovy mladého človíčka. Na druhou stranu staré české přísloví přeci praví, že kdo si hraje nezlobí. I Jan Ámos Komenský, učitel národa, prosazoval školu hrou jako ten nejlepší způsob, jak děti naučit novým schopnostem. A tyto schopnosti v konečném důsledku nemusí být ani tak psychické ve formě znalostí, ale i fyzické. A k tomu jsou právě venkovní hračky jako stvořené. Nemusí být navíc ani tak drahé, jak by se možná mohlo na první pohled zdát. A navíc jde především o investici do současnosti, ale i budoucnosti vašich dětí!